מה יש בתוך קוביית-תעסוקה?

קוביית-תעסוקה תוכל לעזור לכם אם אתם בחרדה, מתח נפשי,לחץ נפשי, חוסר מנוחה, OCD או הפרעות קשב וריכוז. חתכנו קובייה אחת כדי לראות מה יש בפנים. ערוץ היוטיוב ?What's Inside מה יש בפנים? התחיל עם משימה לכיתה ב' בבית הספר היסודי שמטרתה הייתה לבדוק מה מכילים כדורי ספורט. הערוץ מעלה מדי שבוע סרטונים בהם נחתכים עצמים שונים במטרה לגלות מה הם מכילים בפנים. הקובייה הפידג'טית או קוביית-תעסוקה או הקוביה העצבנית היא מכשיר ידני קטן (המכונה צעצוע של צעצוע או צעצוע ממריץ) שתוכנן על ידי מתיו ומארק מקלאצ'לן, האחים המייסדים של סטודיו העיצוב של קולורדו, אנטסי לאבס. יש לה כלים חושיים מכל הצדדים: מתג, הילוכים , כדור מתכתי מתגלגל, ג'ויסטיקפלסטיק קטן, דיסק מסתובב, אבן דאגה וחמישה לחצנים . הקובייה נועדה לספק דרך קלה להעסיק את הידיים ואת החושים האחרים. פני הקובייה העצבנית נושאים תו אחד או שניים שנועדו לעורר חושים שונים. התכונות כוללות לחצנים, דיסקים, כדורים ו cogs, מתגים, joysticks, ושקעים. הפנים נקראים על פי השימוש המיועד שלהם. מאפייני הקוביה:                  

  • לחץ : לפן אחד יש חמישה לחצנים, עם כפתור אחד בכל פינה ואחד באמצע הפנים, כמו הצד "5" של למות רגיל. שני הכפתורים שותקים, שניים הם קליקים רמים, קוליים, וכפתור האמצעי כולל קליק שקט יותר.
  • ספין : דיסק rotatable עם הזחה קטנה כדי לעזור לסובב את החוגה. הדיסק עושה צליל לחיצה עדינה כאשר הוא מסתובב
  • גליל : מכיל כדור מתכת שבוי (בדומה לכדור עקיבה ) ושלושה ברגים משוריינים (בדומה לנעילת שילוב) שניתן לסובב אותם. הכדור משמיע גם קליק אם הוא נלחץ למטה.
  • Flip : מתג נדנדה צבעוני. על כמה קוביות מטושטשות. כאשר המתג מועבר במהירות הוא משמיע קול, ואם הוא נע לאט הוא לא משמיע קול.
  • Glide : ג'ויסטיק דומה לאלה שנמצאו על כמה מה- game-pads .
  • לנשום : הזחה (בדרך כלל סגלגל) בערך 2-3 מ"מ עמוק. מיועד לשימוש באופן דומה לאבן דאגה . (לקוח מויקיפדיה)

תרגום לעברית: Liam Mizrahi / Scare10dora

 

תגובות פייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.